Köpek Gezdirme: Birlikte Adım Adım

Köpek gezdirme, bakıcılar tarafından köpeklerin belirli saatler arasında gezdirilmesi, tuvaletlerinin yaptırılmasını kapsayan kısa süreli bir hizmettir. Gezdirici ya da bakıcılar köpekleri sahiplerinden teslim alarak köpeğin günlük gezinme ihtiyacına bağlı olarak o süre içerisinde gezdirir ve sonrasında da yine sahibine teslim eder.

Aslında yeni olarak düşündüğümüz köpek gezdirme hiç de yeni değildir. 2000’li yılların başından bu yana aktif bir şekilde köpek gezdirme hizmeti veren gezdiriciler vardır. Hatta yaşadığınız şehirde siz bilmeseniz de çok uzun zamandır yalnızca bu işi yaparak hayatını sürdüren bakıcılara dahi denk gelebilirsiniz.

Peki köpek gezdirme işi nasıl bulunur? Gerçekten çok kolay mıdır?

Köpek gezdirme ilanları banabirak.com’da bakıcılar tarafından açılır. Profillerine ekledikleri köpek gezdirme hizmeti ile birlikte evcil hayvan sahipleri artık bakıcıdan bu hizmeti talep edebilir hale gelir. Bakıcının profil sayfasında yer alan "Rezervasyon" butonu üzerinden rezervasyon yapılır, ödeme işlemi bakıcının onayı ile birlikte evcil hayvan sahibi tarafından yapılır. Ardından evcil hayvan bakıcı ya da gezdiriciye teslim edilir. Bazı bakıcılar birden fazla hizmeti sunarken bazı bakıcılar ise yalnızca köpek gezdirici olarak hizmet verir.

Köpek gezdirme fiyatları bakıcıdan bakıcıya değişkenlik gösterebilir. Hatta gezdirme süresi de sürekli olarak değişecektir. Bunun temel nedenlerinden bir tanesi Golden Retriever gibi hızlı ve hiperaktif cinslerin gezdirme süresinin daha küçük ırklara göre daha uzun olması olacaktır. Ancak ne olursa olsun genellikle köpek gezdirme süresi minimum 30 dakika olarak belirlenir.

Bunun temel nedeni evcil hayvanın gün içinde tüm enerjisini atabileceği noktaya getirmek, tuvalet ihtiyaçlarını gidermektir. Çalışan, köpeğine bu anlamda vakit ayıramayacak olan evcil hayvan sahipleri için köpek gezdirme tasması satın almak yeterli olur. Çünkü onu en az kendisi kadar sevecek bakıcılar her zaman görevdedir.

Evcil hayvan sahibinin belirlediği köpek gezdirme kuralları nelerse ona uyacak olan bakıcılar uygun yerlerde köpeği gezdirir ve daha sonra teslim eder.

Köpek gezdirme hizmeti hangi şehirlerde mevcut?

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin neredeyse her noktasında bu hizmet sunulmaktadır. Hatta yalnızca bunun için yapılmış olan İstanbul’da köpek gezdirme yerleri de bulunmaktadır. Evcil hayvan sahiplerinin bakıcılara köpeğini nerede gezdireceğini sorması ya da doğrudan ona bir lokasyon belirtmesi ve bu alanda gezdirilmesini sağlanması bakıcı ile evcil hayvan sahibi arasında gerçekleştirilecek anlaşmaya göre de değişkenlik gösterir.

Ne demişler, “Mutlu köpek, yorgun köpektir.”. Bu nedenle köpeklerin yorgun ancak mutlu olduğu bir dünyaya destek olmak istiyoruz.

Aşağıda köpek gezdirme hizmetini sunan bakıcılardan bir tanesini seçebilir ve teklif alabilirsiniz. Dilerseniz de bulunduğunuz il ve ilçeye göre filtreleme yapabileceğiniz Bakıcı Ara sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Köpek Gezdirme Hizmeti Veren Bakıcılar

Aramıza en son katılan ve köpek gezdirme hizmeti veren bakıcılarımız

Bana Bırak nasıl çalışır?

 • 01 .

  Arayın

  Evcil hayvanınız için almak istediğiniz hizmeti seçin ve detaylı arama yapın.

 • 02 .

  İletişime Geçin

  Listelenen bakıcılar arasından dilediğinizi seçin ve iletişime geçin.

 • 03 .

  Teslim Edin

  Evcil dostunuzu teslim edin, hem siz mutlu olun hem de onu mutlu edin.

Bana Bırak

Bakıcı Nasıl Olunur?

Kendi işinizi kurmak ve evcil hayvanlarla keyifli vakit geçirerek para kazanmak istiyorsanız bakıcı olmanızın vakti gelmiş demektir!

Sağlıklı ve mutlu bir hayata merhaba demek için:

Hemen Bakıcı Ol

Daha fazla bilgi almak için
Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.